رستم در قرن 22 , رمان ایرانی رستم در قرن 22 ,

رستم در قرن 22
تصاویر
بیشتر
ایرانی - رستم در قرن 22
(0)
(0)
رمان ایرانی رستم در قرن 22
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
رمان ایرانی رستم در قرن 22
تعداد عدد
قیمت کالا
12,000 تومان
برشی از کتاب

جانکاس مخترع ماشین تجسم ارواح و اجساد مردگان، به اتفاق شاگردانش هرکدام بال‌های ظریف و قشنگی را به شانه‌های خود بسته و بعضی‌شان چمدان‌های بلورینی به‌دست گرفته از روی آسمان می‌پریدند.
مردمان دیگری که در آسمان پرواز می‌نمودند چون نظرشان به جانکاس می‌افتاد به احترامش چندین دفعه بال‌های خودشان را به هم زده و می‌گفتند یقینا جانکاس با شاگردانش برای امتحان زنده نمودن اموات به جاهای خلوتی که بی سروصدا باشد می‌روند.لکن جانکاس و شاگردانش توجهی به سخنان مردم ننموده و از روی دریا و بالای کوه‌ها و جنگل‌ها عبور نموده و هر لمحه صدها فرسخ را طی می‌کردند
درباره کتاب
عبدالحسین صنعتی‌زاده (۱۳۵۲ـ ۱۲۷۴) از پیشگامان ادبیات مدرن ایران است. او در شکل‌گیری سه ژانر در ادبیات مدرن ایران نقش داشته است: علمی ـ تخیلی، تاریخی و رمان آرمان شهری.
رستم در قرن بیستم و دوم در ابتدا به‌تدریج به‌صورت پاورقی در روزنامه‌ی شفق سرخ (در دوره‌ی مدیر‌مسئولی مایل تویسرکانی) چاپ شد. این اثر برای اولین‌بار به‌صورت کتاب در سال ۱۳۱۳ منتشر شد. رستم در قرن بیست و دوم را اولین رمان علمی ـ تخیلی زبان فارسی می‌دانند.
ویرایش حاضر براساس دو چاپ این کتاب، چاپ اول به سال ۱۳۱۳، و چاپ چهارم به سال ۱۳۳۱ منتشر شده است. چاپ چهارم شامل دیباچه‌ای از محمدعلی جمالزاده، نوشته شده به سال ۱۳۱۶، است که در این ویرایش به انتهای کتاب منتقل گردیده. یکی از موارد قابل‌توجه تغییر در بین دو چاپ مورد اشاره به‌روز کردن اسامی چون ورقه‌ی هویت به شناسنامه و اداره‌‌ی صحیه به اداره بهداشت و مانند آن است که این ویرایش در هماهنگی با چاپ 1331 کتاب است.
این ویرایش با اطلاع مهدخت، محسن و شیرین صنعتی‌ تهیه شده است.
توضیحات
نویسندهعبدالحسین صنعتی زاده
نمودار تغییر قیمت
شرکت سازنده